יום שישי, 24 במאי 2013

אוף פוף

כדי להשלים את השטיח ולהשתמש בשאריות הטריקו שהזמנתי סרגתי פוף...

הטכניקות בשימוש:
עמוד - DC - Double Crochet
הקטנת עמודים -  DCD - Double Crochet Decrease

הסריגה מתחילה כמו סלסלת הגרביים מאחד הפוסטים הקודמים עד שמגיעים לרוחב הרצוי.
כשמגיעים לרוחב הרצוי (בפוף שלי אחרי 7 שורות) מתחילים לעלות. השורה הראשונה נסרגת רק בלולאה האחורית (Back loop). שאר השורות נסרגות כרגיל עד לגובה הרצוי של הפוף (אצלי 9 שורות).
כאן מתחילים להוריד עיניים בטכניקה של DCD


בכל שורה בתחתית הפוף מורידים כמות שווה של עיניים כל מספר עיניים שווה.
לדוגמא, אם הגעתי לשורה בה יש לי 72 עיניים, ואני רוצה להפחית ל 60 עיניים, אסרוג כך:
5 עיניים רגילות DC, עין 6 ו 7 אסרוג יחד, ושוב 5 עיניים רגילות DC, עין 6 ו 7 אסרוג יחד, עד שאגיעו לסוף השורה. בסוף השורה, יהיו לי 60 עיניים.
בשורה הבאה אסרוג 4 עיניים רגילות DC, עין 5 ו 6 אסרוג יחד וכן הלאה. עד שאגיע לשורה האחרונה בה יהיו לי 12 עיניים. סוגרים את העיניים על ידי השחלת החוט בעיניים ומשיכה.

לפני שסוגרים את הפוף בסריגה ממלאים אותו.
האפשרויות שונות. אפשר להלביש את הפוף על פוף ישן. אפשר להזמין ספוג בצורה ובגודל הרצויים ולהלביש עליו.
אני בחרתי באפשרות מילוי בבדים. היתרון - זמינות החומר והמחיר הזול. החסרון - החומר נדחס ולכן אחרי תקופה צריך לעצב אותו מחדש.

השארתי כמות גדולה של חוט לפני שגזרתי את השארית כך שאם אצטרך לפתוח ולפרום כדי להוסיף מילוי או להחליף את טכניקת המילוי יהיה לי נוח לסרוג מחדש. הכנסתי אותו לתוך הפוף עצמו כחלק מהמילוי.
ליבי על הפוף...

יום רביעי, 15 במאי 2013

תיק ליבי מטריקו


תיק פשוט שנסרג בשעתיים של עבודה מחוטי טריקו
סרוג בספירלה מבלי לסגור שורות. הבסיס בנוי אליפסה, וגוף התיק המשך טבעי של הבסיס.
הטכניקה היא SC - Single Crochet


כדי לסרוג בסיס אליפטי, יש ליצור שרשרת עיניים. שימו לב שהבסיס גדל גם לאורך כך שכדאי לחשב קצת פחות עיניים באורך השרשרת. כשמסיימים את השרשרת סורגים בכל עין שרשרת עין אחת (SC). בעין האחרונה בשורה, סורגים שלוש עיניים וממשיכים בצד השני של השורה, עין אחת (SC) בכל עין שרשרת. שוב, בעין האחרונה סורגים שלוש עיניים וממשיכים עד שהבסיס מספיק רחב. לא לשכוח לסרוג שלוש עיניים בקצה השורה כדי לעשות סיבוב גדול...

כשהבסיס מספיק רחב לטעמכם, סורגים את הצד האחורי של העין (Back Loop) (הסבר בפוסט קודם) כדי לקבל זווית והסריגה מיד עולה למעלה. המשך הסריגה על פי הצבעים שתבחרו.

החלפת החוטים בתיק כזה שהצבעים בו חוזרים על עצמם, נעשית כך:
בעין האחרונה בשורה לפני החלפת הצבע, סורגים עד המצב שיש שני חוטים על המסרגה. את החוט האחרון מושכים מהצבע החדש. מהדקים היטב, ממשיכים לסרוג בצבע החדש ואת הצבע הקודם פשוט משאירים מבלי לגזור. כשהתיק עמוק מספיק אני מכניסה את סליל החוט הקודם לתוך התיק...

הקטע הרלוונטי בסרטון בזמן 1:10


כשמגיעים לגובה הרצוי, נשאר להכין את הידיות של התיק
בשורה שתרצו לסיים, עשו שורת עיני שרשרת באורך הרצוי. חברו את סוף השרשרת לתיק, סרגו כמה עיני SC עד לצד השני, שוב עיני שרשרת באורך של השרשרת הקודמת, חברו לתיק. הסתיימה שורה ראשונה.
בשורה הבאה במקום בו השרשרת יוצאת מן התיק סרגו על השרשרת עיני SC עד שתמלאו את כל השרשרת. המשיכו בחלק המחובר לתיק בעיני SC, עד שתגיעו לתחילת השרשרת השניה. שוב, מלאו את השרשרת בעיני SC עד שתגיעו לחלק המחובר לתיק.
זה הרגע לסיים את השורה ולסיים את התיק!
גזרו את החוט, השחילו אותו כמה פעמים בסריגה לחיזוק...